Yenikapanlı çiftçilere yardım eli

Yaz aylarında gençlerin vazgeçilmez hafta sonu etkinliklerinden olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin üretim kampları bu hafta da Odunpazarı ilçesinin Yahnikapan Mahallesi’nde devam etti.

Gençlerin üretim süreçlerini öğrenmeleri, tarım ve hayvancılık yapan çiftçileri daha iyi anlamaları için yaz aylarında hafta sonları düzenlenen üretim kampları, Kızılinler, Düzköy, Gökçekuyu Mahallelerinin ardından bu hafta da Yahnikapan’da gerçekleştirildi. 30 gencin katıldığı üretim kampında, pancar toplama, gözleme yapma, mısır ve ayçiçeği tarlalarını sulama etkinliklerinin yanında katılımcılar akşam köylülerle bir araya gelerek eğlendiler.

Yahnikapan Mahallesi sakini Haydar Akcan “Gençlerin köyümüze geleceklerini duyduğumuzda gezip eğlenmeye geleceklerini düşünmüştük ama hepsi üretime birbirinden meraklı ve bize işlerimizde büyük yardımları dokunda. Bu tür etkinliklere katılan gençlerin daha bilinçli tüketiciler olacağına inanıyorum. Emeği geçen yetkililere ve bize yardım eden gençlere çok teşekkür ediyorum” dedi.