Cumhuriyet Parkına gece gündüz yoğun ilgi

Odunpazarı Belediyesi tarafından Gökmeydan Mahallesi’ne açılan Cumhuriyet Parkı günün her saati vatandaşların akınına uğruyor. Hem gece hem gündüz adeta dolup taşan Cumhuriyet Parkı, yaz aylarında sıcaktan bunalan vatandaşlara serin bir alternatif sunuyor.

Metin Yurdanur tarafından yapılan Cumhuriyet Anıtı, müzikli – animasyonlu gösteri havuzu, oyun alanları, spor alanı, koşu yolu, oturma alanları, amfi ve çayhanelerin yer aldığı Cumhuriyet Parkı’na Gökmeydan ve Yenidoğan Mahallesi sakinleri gece ve gündüz yoğun ilgi gösteriyor. Parkta yürüyüş yapan, oturma alanlarında dinlenen, çocuklarını oyun alanlarında oynamaya getiren vatandaşlar, çayhanelerde 1 liraya satılan çay ile de keyif yapıyor. Yaz aylarında özellikle akşam saatlerinde dolup taşan Cumhuriyet Parkında vatandaşlar aynı zamanda animasyonlu ve müzikli gösteri havuzunun tadını çıkarıyor.

Gökmeydan ve Yenidoğan Mahallelerinin geçmişte böyle bir parka ve yeşil alana ihtiyacı olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, kendileri için bu ihtiyaca cevap veren ve bir park yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.